PRESTAVLJENO! Od kuge do korone - predavanje zgodovinarja Dr. Petelina

Dne: 09.05.2022

Kraj: Koper

PREDAVANJE JE ZARADI VIŠJE SILE ODPOVEDANO! O NOVEM TERMINU VAS OBVESTIMO.

Katere nalezljive oz. kužne bolezni so razsajale po svetu od srednjega veka do današnjih dni in kako so se ljudje prilagodili? Kakšne so bile posledice in kako so se ljudje spopadali s stahovi? Kaj smo se naučili od posameznih epidemij? Na ta in številna druga vprašanja bo odgovoril zgodovinar dr. David Petelin.

Nalezljive_bolezni_Petelin.png

9. maj. | Novice

Vseživljenjsko učenje: čas je za nova znanja

Tudi v mesecu maju Center za vseživljenjsko učenje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem (UP PEF) vabi na tečaje in dogodke za pridobitev novih znanj ter veščin.

8. maj. | Novice

Umetniški dnevi VUO: Preseganje stereotipov o umetnikih

Mesec maj bo v Kopru in Izoli obogaten z umetniškimi dogodki in prireditvami, ki jih organizirajo predavatelji in študentje s študijskega programa 1. in 2. stopnje Vizualne umetnosti in oblikovanje, s katerimi razbijajo mite o izrazu »biti umetnik«.

8. maj. | Novice

Od steklarske delavnice do razstave

Po več mesecih učenja v okviru steklarske delavnice so v mestni galeriji v Rogaški Slatini vidni rezultati dela študentov študijskega programa Vizualne umetnosti in oblikovanje.