European Policy Network on School Leadership - EPNoSL

Rok za oddajo: 30.01.2015
Financer: Evropska komisija
Sodelujoče organizacije:

V projektu sodeluje 42 vzgojno-izobraževalnih ustanov iz 22 evropskih držav (npr. Portugalska, Španija, Francija, Velika Britanija, Nizozemska, Nemčija, Avstrija, Danska, Švedska, Finska, Estonija, Latvija, Poljska, Slovaška, Madžarska, Italija, Slovenija, Grčija, Ciper …).

Nosilec/ka: Foundation for Research and Technology – Hellas (FORTH), Grčija, Kreta
Povzetek:

Projekt EPNoSL povezuje predstavnike ministrstev, uradov ali agencij za šolstvo, raziskovalce iz raziskovalnih inštitucij ali fakultet, akademij in šol, združenja in društva, npr. EFEE, ESHA, ETUCE, ENIRDELM, ATEE ter nekaj ekspertov za to področje.

Nekateri cilji projekta:

- oblikovanje mednarodne in nacionalne mreže vseh deležnikov (ravnateljev, učiteljev, raziskovalcev, staršev, predstavnikov ministrstva ipd.),

- raziskovanje in oblikovanje priporočil  za politiko vodenja,

- sodelovalno učenje ipd.

9. maj. | Novice

Vseživljenjsko učenje: čas je za nova znanja

Tudi v mesecu maju Center za vseživljenjsko učenje Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem (UP PEF) vabi na tečaje in dogodke za pridobitev novih znanj ter veščin.

8. maj. | Novice

Umetniški dnevi VUO: Preseganje stereotipov o umetnikih

Mesec maj bo v Kopru in Izoli obogaten z umetniškimi dogodki in prireditvami, ki jih organizirajo predavatelji in študentje s študijskega programa 1. in 2. stopnje Vizualne umetnosti in oblikovanje, s katerimi razbijajo mite o izrazu »biti umetnik«.

8. maj. | Novice

Od steklarske delavnice do razstave

Po več mesecih učenja v okviru steklarske delavnice so v mestni galeriji v Rogaški Slatini vidni rezultati dela študentov študijskega programa Vizualne umetnosti in oblikovanje.