Zagate pri prevajanju angleške terminologije v slovenščino

datum: 06.01.2014

Univerzitetna katedra za večjezičnost in medkulturnost UP in Univerza na Primorskem, Pedagoška fakulteta vabita na okroglo mizo "Zagate pri prevajanju angleške terminologije v slovenščino", ki  bo v četrtek, 9. januarja 2014, ob 18.00 v predavalnici 2 (prvo nadstropje) Pedagoške fakultete v Kopru. Iztočnice za razpravo bosta s področja lastnega raziskovanja pripravili dr. Silva Bratož in dr. Sonja Starc.

Izvleček
Namen okrogle mize je, odpreti razpravo med nejezikoslovci in jezikoslovci, kako ob vpeljavi novih  teorij (najpogosteje iz  angleščine kot lingve franke) v slovenski strokovni diskurz prevajati  terminologijo. Pričakujemo, da si bomo razpravljalci izmenjali izkušnje in argumentirana stališča o principih, po katerih apliciramo nove teorije v slovenski raziskovalni prostor.

Dr. Sonja Starc,
predstojnica Katedre