Predavanje italijanskega filozofa prof. dr. Umberta Galimbertija

datum: 11.04.2014

Štiridesetletnico delovanja Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete bomo počastili s predavanjem prof. dr. Umberta Galimbertija naslovljenim "Nelagodje mladih/Il disagio giovanile". Predavanje je namenjeno študentom in zaposlenim UP ter drugim zainteresiranim. Potekalo bo v sredo, 16. aprila, ob 10. uri v predavalnici Tramontana (UP FHŠ, Titov trg  5, Koper), in sicer v italijanskem jeziku ob simultanem prevajanju. Gostujočega profesorja bosta pozdravila dekanja prof. dr. Mara Cotič in predavatelj doc. dr. Andraž Teršek. Za udeležbo se je potrebno prijaviti preko e-naslova andreja.sopic@pef.upr.si najkasneje do 14. aprila 2014.

Prof. dr. Umberto Galimberti, ki ga gosti tudi Samoupravna skupnost italijanske narodnosti Koper, bo imel 16. aprila ob 17. uri v palači Gravisi Buttorai v Kopru tudi odprto predavanje za javnost z naslovom "Crisi: il conflitto tra economia e il mondo della vita”.

Umberto Galimberti je redni profesor na oddelku za filozofijo na Univerzi Ca’ Foscari v Benetkah in kolumnist časopisa »La Repubblica«. Zaslovel je s »filozofsko uspešnico« Grozljivi gost: nihilizem med mladimi (L'ospite inquietante. Il nichilismo e i giovani.), ki obravnava nihilizem med mladimi, tudi v povezavi s problematiko sodobnih šol in njihovo vlogo pri emocionalni vzgoji otrok. V slovenščino je bilo leta 2011 prevedeno še eno njegovo delo, Miti našega časa (I miti del nostro tempo).

Umberto Galimbeerti plakat

Uvodni govor doc. dr. Andraža Terška