Razstava Radovedni prstki

datum: 01.09.2014

Vabimo vas na odprtje razstave RADOVEDNI PRSTKI, ki bo v torek, 2. septembra 2014, ob 12. uri.

Razstavljene bodo prilagojene igrače, družabne igre in specialni učni pripomočki za slepe in slabovidne otroke, ki so jih izdelali študenti Inkluzivne pedagogike pod mentorstvom predavateljice dr. Aksinje Kermauner na Pedagoški fakulteti Koper Univerze na Primorskem. Načrtujemo, da bomo v prihodnje igrače, igre in pripomočke trajno integrirali na stalno razstavo Brlog igrač in omogočili posebno doživetje in izboljšano dostopnost vsebine tudi slepim in slabovidnim otrokom.

Razstava je nastala v sodelovanju Združenja prijateljev slepih Slovenije, Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem, Zavoda za slepo in slabovidno mladino Ljubljana in Muzeja novejše zgodovine Celje. 15. občasna razstava bo na ogled v Otroškem muzeju Hermanov brlog do 15. oktobra 2014, ko obeležujemo Svetovni dan bele palice.

Prijazno vabljeni!

Muzej novejše zgodovine Celje