UP PEF gosti 9. srednjeevropsko matematično olimpijado

datum: 28.08.2015

Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem ter Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem gostita letošnjo srednjeevropsko matematično olimpijado (The Middle European Mathematical Olympiad – MEMO), ki poteka že deveto leto zapored, in sicer od 25. do 31. avgusta 2015.

Matematično olimpijado, ki letos poteka v Kopru, na Univerzi na Primorskem, organizira Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije. Poleg Slovenije sodeluje še devet držav, to so Avstrija, Hrvaška, Češka, Nemčija, Madžarska, Litva, Poljska, Slovaška in Švica. Iz vsake države tekmuje šest najboljših dijakov, ki bodo z udeležbo pridobili nove izkušnje v mednarodnih tekmovanjih. Poleg tekmovanj se bodo dijaki udeležili izletov in spoznali slovenske znamenitosti ter ustvarili nova poznanstva. Slovensko ekipo sestavljajo Aleksej Jurca (Gimnazija Bežigrad, Gimnazija), David Opalič (I. gimnazija v Celju), David Popović (Gimnazija Bežigrad, Gimnazija), Jakob Jurij Snoj (Gimnazija Novo mesto), Timen Stepišnik Perdih (I. gimnazija v Celju) in Domen Vreš (ŠC Ravne na Koroškem, Gimnazija). 27. avgusta so se dijaki udeležili individualnega tekmovanja, danes, 28. avgusta, pa poteka skupinsko. V nedeljo, 30. avgusta, se bo matematična olimpijada zaključila ob 19.00 v restavraciji Slorest v Kopru (Restavracija 123 Pristan Koper) s slavnostno podelitvijo medalj najboljšim posameznikom in skupinam.

Podroben program dogodka je dostopen tukaj.