Gostovanje učencev iz OŠ Milivoj Omorac iz Iđoša

datum: 05.10.2015

V torek, 6. oktobra 2015, Univerza na Primorskem, Pedagoška fakulteta gosti učence iz Osnovne šole Milivoj Omorac iz Iđoša pri Kikindi iz Srbije. Med gostovanjem si bo 17 učencev in njihovi spremljevalci ogledali fakulteto in predavanja študentov ter bodo ob 11. uri v atriju fakultete pod vodstvom in mentorstvom ravnatelja Dobrivoja Martonošija odigrali gledališko igro »Ti i ja smo mi«.

Vsebina igre se navezuje na inkluzivno šolo, torej na različnost vsakega posameznika. Na tem področju pedagoška fakulteta sodeluje z gostujočo šolo že osmo leto, in sicer v okviru seminarjev na temo slepote in slabovidnosti ter inkluzije, saj v Srbiji primanjkuje prakse in svetovanj na področju dela z osebami s posebnimi potrebami.