Odprtje razstave slikanic, pripomočkov in igrač za slepe in slabovidne

datum: 05.10.2015

Splošna knjižnica Ljutomer v sodelovanju z Lions klubom Ljutomer in Univerzo na Primorskem, Pedagoško fakulteto vabi na odprtje razstave slikanic, pripomočkov in igrač za slepe in slabovidne, ki bo v torek, 6. oktobra 2015, ob 16.30 na mladinskem oddelku Splošne knjižnice Ljutomer.

Razstavljene eksponate bodo predstavile študentke dodiplomskega študijskega programa Inkluzivna pedagogika na UP PEF, dislocirana enota Ljutomer. Po uradnem odprtju sledi pravljica v brajici Žiga špaget dr. Aksinje Kermauner ter branje v brajici prvaka hitrega branja g. Andreja Kukovca.

Ob 18.00 uri bo v čitalnici oddelka za odrasle pogovor med Sebastjanom Kamenikom, avtorjem pesniške zbirke Pesmi za Mojco, in dr. Aksinjo Kermauner, pisateljico in profesorico na UP PEF, o njunem ustvarjanju. Sledila bo predstavitev knjig in tipank za starejše.