Predavanje izr. prof. dr. Andraža Terška "Slovenska demokracija po 25 letih – težave, zmote in upanje"

datum: 15.12.2016

Univerza na Primorskem, Pedagoška fakulteta ob počastitvi Dneva ustavnosti vljudno vabi na politično predavanje visokošolskega učitelja te fakultete, izr. prof. dr. Andraža Terška, z naslovom:

SLOVENSKA DEMOKRACIJA PO 25 LETIH - TEŽAVE, ZMOTE IN UPANJE
v torek, 20. decembra 2016, ob 14.00 v predavalnici FM 3 (pritličje UP PEF, Cankarjeva 5, Koper).

Morda bo govoril tudi o tem, o čemer bo najverjetneje govoril ... : Kaj sploh praznujemo 23. decembra? Demokracijo ali republiko? Je oboje eno in isto, morda ni, ali je sploh pomembno, če je in zakaj ni? O čem smo razmišljali pred 25 leti in o čem razmišljamo danes? Sploh razmišljamo? Kaj si delimo, če si ne delimo sanj, vizij, vrednot in moralnega koda? Je upanje, ali je le upanje, ki zadnje umira? Zakaj Žižek ne bere za dober namen in kako bo, ko bo Cerar srečal Tru --- Melanijo? Kdo je po četrt stoletja političen, če politiki niso politični? Naj dvigne roko, kdor bi bil rad prepoznaven! In druge izpeljane teme o politični in ustavni identiteti Zloovenelije ... Brutalno.

O dnevu ustavnosti na Radiu Prvi