Dogodki UP PEF v Tednu UP

datum: 02.03.2017

Začetek pomladi prinaša najpomembnejši teden v letu za Univerzo na Primorskem. Pred natanko 14 leti je bila 17. marca ustanovljena tretja slovenska javna univerza. Ob nastanku je UP imela sedem članic, 12 razpisanih programov v študijskem letu 2003/04. V prvem letu delovanja univerze (2003) je na treh članicah diplomiralo skupno 254 diplomantov, v študijskem letu 2003/04 je bilo vpisanih 4.665 študentov,  na UP je bilo leta 2004 443 zaposlenih.

Če vas zanima, kako je danes, vabljeni se pridružiti na številnih dogodkih, ki jih organiziramo v Tednu Univerze na Primorskem od 13. do 17. marca 2017. Celoten program si lahko ogledate na spletni strani univerze.

DatumUraDogodekProstor
13.3.2017-14.4.201718.00Odprtje slikarske razstave dr. Lare Kobal
"V mojih pokrajinah duše"
UP, avla palače Armerija
13.3.201715.00-18.00Pravljična vasUP PEF, atrij
14.3.201710.00Lutkovna predstava in delavnica za otrokeUP PEF, atrij
14.3.201717.00Kamišibaj in čaj IIIkavarna Loggia Caffe
15.3.201717.00Okrogla miza: Visokošolsko učenje in poučevanje pred izzivi internacionalizacijeUP FM, velika predavalnica

17.3.2017-

31.3.2017
18.00Odprtje razstave Irene Eržen "Opleteni koši"UP PEF, dvorišče

13. 3. 2017 ob 18.00 v avli palače Armerija UP

Odprtje slikarske razstave dr. Lare Kobal "V mojih pokrajinah duše"
Dr. Lara Kobal, visokošolska sodelavka na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem, v okviru ArtPEF vabi na odprtje osebne slikarske razstave z naslovom »V mojih pokrajinah duše«. Razstava, ki je plod več kot desetletnega ustvarjanja v tehniki akvarela, bo v avli palače Armerija Univerze na Primorskem postavljena na ogled do 13. aprila 2017.

13. 3. 2017 od 15.00 do 18.00 v atriju UP PEF
Pravljična vas
V atriju Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem iz tal poženejo pravljične pripovedovalnice, ki vabijo goste na prijetno popoldne s pravljicami.  Bodoči vzgojitelji, učitelji  in nekateri njihovi profesorji pripovedujejo  svoje najljubše zgodbe v praznično okrašenih šotorih. Ko se pripovedovalec utrudi, ga zamenja drugi, poslušalci pa v vsakem šotoru slišijo drugo zgodbo. Potem se šotori razmaknejo in med njimi nastane prizorišče za pravljice, namenjeno številčnejši publiki. Pravljična vas postaja obvezen del živahnega marčevskega dogajanja na fakulteti. Izvedli jo bodo študenti dodiplomskih študijskih programov Predšolska vzgoja in Razredni pouk pod mentorstvom dr. Barbare Baloh, Martine Mejak, doc. Jelene Sitar Cvetko, in dr. Barbare Zorman.

14. 3. 2017 ob 10.00 v atriju UP PEF

Lutkovna predstava in delavnica za otroke
Študenti 3. letnika dodiplomskega študijskega programa Predšolska vzgoja so pod mentorstvom doc. Jelene Sitar Cvetko pripravili lutkovno predstavo po motivih rezijanske pravljice in delavnico za otroke.

14. 3. 2017 ob 17.00 v kavarni Loggia Caffe

Kamišibaj in čaj III
Študenti magistrskega študijskega programa Razredni pouk, ki bodo kmalu stopili v razred, so pod mentorstvom doc. Jelene Sitar Cvetko pripravili kamišibaj in v njem številne pravljice. Pokazali jih bodo v kavarni Loggia Caffe v Kopru. Pripovedovali bodo ob svojih lesenih odrih, v katerih bodo predstavili svoje zgodbe, s svojimi risbami in s svojo interpretacijo. Lastno ustvarjalno izkušnjo bodo najprej delili s publiko mesec dni po Valentinu, v bodoče pa z generacijami svojih učencev. Tudi letos bo občinstvo ob gledanju predstav lahko naročilo poseben čaj, ki ga ponuja kavarna Loggia Caffe.

15. 3. 2017 ob 17.00 na UP PEF, v Veliki predavalnici UP FM

Strategija internacionalizacije visokega šolstva 2016-2020 predvideva, da bo slovenski visokošolski prostor svojo kakovost nenehno izboljševal v sodelovanju z najboljšimi tujimi inštitucijami. Univerza na Primorskem ima v študijskem letu v svoje visokošolske programe vpisanih 303 oziroma 6,69% tujih študentov. Na študijski izmenjavi pa je na naši univerzi okvirno 180 tujih študentov, od tega večina na Erasmus+ programu. Tudi naši študentje se odločajo za študijsko izmenjavo; teh študentov je letno okvirno 110. Tako predstavlja internacionalizacija, tudi internacionalizacija doma, izziv za razvoj na področju izobraževanja in raziskovanja. Na okrogli mizi bodo sogovorniki, ki so neposredno vpeti v organizacijo in izvedbo mobilnosti, predstavili dosedanje prakse izmenjav domačih in tujih študentov ter pedagoških in strokovnih sodelavcev. Obenem bo to priložnost, da boste lahko izvedeli vse, kar vas zanima o možnostih mednarodne mobilnosti in internacionalizacije UP. Na okrogli mizi bodo sodelovali dr. Andreja Istenič Starčič, Tatjana Mikelić Goja, Aleš Oven in dr. Sonja Rutar.

17. 3. 2017 ob 18.00 na dvorišču UP PEF
Odprtje razstave Irene Eržen "Opleteni koši"
Študentka magistrskega študijskega programa Zgodnje učenje Irena Eržen bo na dvorišču fakultete in v bližnji okolici, na Cankarjevi 5 v Kopru, postavila razstavo gverilskega pletenja košev z namenom povezovanja urbanega okolja z domačnostjo, toplino in ljubeznijo. Otvoritev bo z glasbo popestril saksofonist Tadej Šepec. Razstavo si bo mogoče ogledati do 31. marca 2017.