Odkrivanje spolnih zlorab otrok

datum: 15.05.2017

UP PEF vabi na gostujoče predavanje »ODKRIVANJE SPOLNIH ZLORAB OTROK« doc. dr. Danijele Frangež, visokošolske učiteljice z Univerze v Mariboru, Fakultete za varnostne vede, ki bo v sredo, 31. maja 2017, od 12. do 14. ure v veliki predavalnici UP FM (Cankarjeva 5, Koper).

Odkrivanje spolnih zlorab otrok je težavno in zahtevno. Prisotnost različnih stereotipov in mitov kaže, da so spolne zlorabe otrok v Sloveniji še vedno tabu tema, ki je v zadnjih nekaj letih medijsko sicer vse bolj odmevna, vendar bolj z vidika izpostavljanja določenih primerov kot z vidika pravega razumevanja tovrstne problematike, kar vpliva tudi na razkrivanje teh dejanj. Pri odkrivanju spolnih zlorab otrok je ključno prepoznavanje znakov, ki nakazujejo, da je otrok spolno zlorabljen. Znaki, na osnovi katerih bi odrasli lahko jasno sklepali, da je otrok spolno zlorabljen, so redki. Predavanje se osredotoča predvsem na možnosti odkrivanja spolnih zlorab otrok ter predstavlja značilnosti in znake tovrstnih zlorab.