Vabilo k sodelovanju v zbiralni akciji za zapuščene živali Obalnega zavetišča

datum: 03.10.2018

Univerza na Primorskem, Pedagoška fakulteta vabi vse študente in zaposlene na Univerzi na Primorskem k sodelovanju v zbiralni akciji za zapuščene živali Obalnega zavetišča.

4. oktobra obeležujemo svetovni dan varstva živali, kar je tradicija že od leta 1931. Živali so namreč človekovi najbližji prijatelji, ravnanje z njimi pa je - kot je vedel že Immanuel Kant - odsev naših medčloveških odnosov. Če parafraziramo Dostojevskega, lahko rečemo tudi, da se razvoj civilizacije meri po tem, kako dobro ta ravna z živalmi. Na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem bomo zato na ta dan začeli z dobrodelno akcijo zbiranja hrane in ostalih pripomočkov za zapuščene živali v Obalnem zavetišču.

Za potrebe oskrbe psov in mačk zbiramo:
- pasjo mokro hrano in brikete,
- mačjo mokro hrano in brikete,
- odrabljene rjuhe, brisače in odeje.

Hrano in ostale pripomočke bomo zbirali v atriju fakultete (Cankarjeva 5, Koper) do 22. oktobra 2018, nato se bo vse zbrano odpeljalo v Obalno zavetišče za živali.

Vsak paketek hrane bo prišel v pravi gobček in vsaka odeja bo pogrela eno zapuščeno žival.

Dr. Marina Volk

________________________________________________________________________

Več o etiki živali si lahko preberete v znanstveni monografiji dr. Tomaža Grušovnika.