Usposabljanje R.E.C.: Odnosne in čustvene kompetence

datum: 12.10.2018

Univerza na Primorskem, Pedagoška fakulteta vljudno vabi na izobraževanje v okviru srečanja projekta R.E.C., ki bo potekalo v petek, 19. oktobra 2018, s pričetkom ob 15. uri na Univerzi na Primorskem, Fakulteti za humanistične študije v predavalnici Tramontana (pritličje, Titov trg 5, Koper). Izobraževanje je brezplačno, po zaključku bodo udeleženci prejeli potrdila. Predavanja, ki bodo potekala v angleškem jeziku, bodo prevedena v slovenski jezik.

Prijava poteka do 16. oktobra 2018 preko spletnega obrazca, ki je objavljen TUKAJ.

_______________________________________________________________________

15:00 – 15:10
Otvoritev
prof. dr. Andreja Istenič Starčič – vodja projekta v Sloveniji, UP PEF

15:10 – 16:15
Čustva pri poučevanju in učenju: Norveška perspektiva
Vabljena predavateljica prof. Lisbet Rønningsbakk, UiT the Arctic University of Norway, Norveška

16:15 – 17:45
Predstavitev modela REC
Prof. dr. Luigi Baldascini in Letizia Servillo, The Relational Psychotherapy Institute (I.P.R.) Italija

Usposabljanje za odnosne in čustvene kompetence v Italiji: Cilji, viri in kritična perspektiva

Prof. dr. Antonia Cunti in prof. dr. Alessandra Priore, University of Naples »Parthenope«, Italija

Obravnava psihološkega nasilja v norveških šolah

Frode Jøsang, Lenden School and Resource Centre, Norveška Odmor

Usposabljanje za odnosne in čustvene kompetencev Romuniji
Ana-Maria Bacau County School Inspectorate, Romunija

Usposabljanje za odnosne in čustvene kompetencev Bolgariji

Vesela Todorova, Regional Department of Education- Pazardzhik, Bolgarija

17:45 – 18:45
Kje je moj lokus kontrole? Učitelj med učencem, poučevanjem in starši: deljena odgovornost.
Neva Strel Pletikos, prof.

Usposabljanja v Sloveniji
dr. Marina Volk, doc. dr. Mojca Kukanja Gabrijelčič, dr. Maja Lebeničnik,
prof. dr. Andreja Istenič Starčič UP PEF

18:45 – 19:00
Zaključek

_______________________________________________________________________

Za vse informacije se lahko obrnete na izvajalce izobraževanja, to so prof. dr. Andreja Istenič Starčič (andreja.starcic@gmail.com), doc. dr. Mojca Kukanja Gabrijelčič (mojca.k.gabrijelcic@pef.upr.si) in dr. Marina Volk (marina.volk@pef.upr.si).

VESELIMO SE SREČANJA Z VAMI!