SPEKULA - Arne Hodalič "Moja fotografska pot"

datum: 16.03.2019

V Tednu Univerze na Primorskem (18.-22. 3. 2019) in kulturno-umetniškega projekta SPEKULA (14. 3.-19. 5. 2019) UP PEF v sredo, 20. marca 2019, ob 18. uri v Galeriji Loža Koper organizira potopisno predavanje Arneta Hodaliča »Moja fotografska pot«.

m web 20 marec ARNE HODALIC

_________________________________________________________________________

Arne Hodalič - eden vidnejših slovenskih fotografov, ki presega meje kontinentov in s svojim delom goji čut in skrb za višje družbeno angažirane cilje. Altruizem, ki ga Hodalič nosi seboj po svetu, prinaša gledalcu prizore in pričevanja univerzalnih resnic, pri katerih s svojo tehnološko veščino, srcem in razumom kroji neopisna čustva, dovršene, avtentične podobe, ki so del globljih in univerzalnih resnic.  Hodalič je urednik fotografije pri reviji National Geographic Slovenija in predavatelj za fotoreportažo na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani.

Tokrat se nam bo pridružil na projektu SPEKULA, in sicer z lastnim prispevkom potopisnega predavanja »Moja fotografska pot«, pri kateri bomo imeli čast in možnost spoznati fotografije in delo, ki so krojile rast in uveljavitev enega ključnih velikanov slovenske in svetovne dokumentarne fotografije.

Med kraje ekspedicij štejejo naslednje lokacije: Evropa, Združene države Amerike, Rusija, Avstralija, Argentina, Kolumbija, Bolivija, Paragvaj, Afganistan, Pakistan, Gruzija, Armenija, Azerbajdžan, Kuba, Egipt, Sudan, Kamerun, Tanzanija, Madagaskar, Oman, Dubaj, Abu Dhabi, Gaza, Irak, Zanzibar, Indija, Andamanski otoki, Kitajska, Tajska, Nepal, Filipini, Indonezija, Bali, Papua Nova Gvineja, Irian Jaya, Kambodža, Šri Lanka, Maldivi.

Najpomembnejše objave v naslednjih revijah v tujini:
National Geographic, Figaro Magazine, GEO (Nemčija, Koreja, Francija, Brazilija, Španija, Grčija), Paris Match, Marie Claire (tudi v šestih mednarodnih edicijah iste revije), VSD, Newlook, Cosmopolitan, Stern, Liberation, Life (USA), Die Zeit, Grands Reportages, Cousteau Junior, Gala, Animan, Airone, Espresso, L'Illustré, Oggi, Sette-Corriere della Sera, Gioa, Qui Touring, The Earth Magazine, Nature, UWF, Mer et Océans, Océans, Apnéa, Echo, Grand Air, Geodes, Science et Vie-Junior, Yachting, Tauchen, Unterwasser, Plongeurs International, Kosmos, Dictionnaire Robert, Atlante, Aqua, Historia, Abenteuer Natur, Volta ao Mundo, No Limits, Photo Image, Here, Hola, Hello Magazine, Altair, Integral, Wins-Japan, Ferenczy, Quo, Mail on Sunday, Das Tier, TI Magazin, Grands Espaces, Geografica Universal, Weekend Express, Physis, Nordfoto, Intermon, Blanco y Negro, Al Wasat, Saudi ...