Predstavitev mladinske pisateljice Nine Mav Hrovat

datum: 22.10.2019

UP PEF vabi  na predstavitev mladinske pisateljice Nine Mav Hrovat, ki bo v sredo, 23. oktobra 2019, ob 12.00 na fakulteti.

Nina Mav Hrovat, magistrica profesorica predšolske vzgoje, dela v vrtcu in nastopa kot pravljičarka. Za prvenec O kralju, ki ni maral pospravljati je leta 2009 prejela nagrado »izvirna slovenska slikanica«, za pravljico O miški, ki je zbirala pogum je bila leta 2013 nominirana za nagrado Kristine Brenkove. Miška želi prijatelja (2016) govori o pomenu pravega prijateljstva. Slikanica ima dodano vrednost s prevodi v albanščino, angleščino, bosanščino in makedonščino, ki so dodani pravljičnemu besedilu. Njena zadnja knjiga Ne misli na slona! (2019) je igroknjiga, katere osnovna ideja izhaja iz psihologije oziroma iz koncepta »vsiljivih misli«.

Zunanje obiskovalce prosimo za najavo prisotnosti na e-naslov barbara.zorman@pef.upr.si.