Alumni klub UP PEF: Ustvari si svojo priložnost

datum: 06.01.2020

kategorija: Alumni klub

Študentski svet Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem vabi na brezplačno predavanje Tjaše Ban in Matija Goljarja, ki bo v torek, 14. januarja 2020, ob 18.00 v predavalnici FM3. Po predavanju bo za člane Alumni kluba UP PEF sledilo presenečenje.

Danes službe niso samo tiste, ki že obstajajo, in so napisane na neki oglasni deski. Veliko služb je projektnih - nekdo se spomni zanimivega projekta ali prepozna priložnost in samoiniciativno ponudi svoje delo, svoje znanje, svoje želje. Potem pa to nekdo izpelje in zaradi tega se ustvari novo delovno mesto.

Svojo zgodbo nam bo predstavila Tjaša Ban, nekdanja študentka UP PEF, ki je postala ustanoviteljica uspešnega slovenskega startupa, ki prodaja hrano za dirkalne kamele in je tudi del ekipe Ustvarjalnik, ki pomaga mladim pri uresničevanju njihovih idej in projektov. Pridružil se ji bo tudi Matija Goljar, soustanovitelj Ustvarjalnika in nekdanji voditelj oddaje Štartaj Slovenija!, na POP TV.

Obstajajo zelo preprosti koraki, ki jih lahko študent naredi, da si kasneje poveča možnosti za dobro službo. Najpomembnejši so angažma na čimveč različnih področjih, pridobivanje izkušenj na terenu ter zavedanje, da vsak angažma odpre vrata še nekje drugje: pod pogojem, da ne čakamo na priložnosti, temveč jih aktivno iščemo. Pogovor je namenjen vsem tistim, ki ne veste točno, kako naprej po tistem, ko boste dobili v roke vaše diplome.

Vljudno vabljeni,
vaš ŠS UP PEF

Več informacij o Alumni klubu UP PEF

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.