PRESTAVLJENO! Od kuge do korone - predavanje zgodovinarja Dr. Petelina

Dne: 09.05.2022

Kraj: Koper

PREDAVANJE JE ZARADI VIŠJE SILE ODPOVEDANO! O NOVEM TERMINU VAS OBVESTIMO.

Katere nalezljive oz. kužne bolezni so razsajale po svetu od srednjega veka do današnjih dni in kako so se ljudje prilagodili? Kakšne so bile posledice in kako so se ljudje spopadali s stahovi? Kaj smo se naučili od posameznih epidemij? Na ta in številna druga vprašanja bo odgovoril zgodovinar dr. David Petelin.

Nalezljive_bolezni_Petelin.png

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.