Izobraževanje o medkulturnih didaktičnih strategijah v čezmejnem prostoru projekta EDUKA2

12.02.2019

Center za vseživljenjsko učenje UP PEF vabi na izobraževanje o medkulturnih didaktičnih strategijah v čezmejnem prostoru projekta EDUKA2, ki je bilo pripravljeno v okviru projekta EDUKA2-Čezmejno upravljanje izobraževanja; projekt je sofinanciran v okviru Programu sodelovanja Interreg V-A Italija-Slovenija s sredstvi Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Izobraževanje omogoča prenos znanj in diseminacijo didaktičnih modelov, ki smo jih izdelali v sklopu mreže za čezmejno sodelovanje EDUKA2. Mrežo sestavlja 31 šol, tri univerze in trije raziskovalni inštituti; v tej mreži deluje 16 delovnih skupin z več kot 60 učitelji in raziskovalci.

Izobraževanje bo potekalo v mesecu februarju in marcu 2019 v Kopru, Tolminu in Renčah ter je namenjeno vsem zainteresiranim učiteljem in pedagoškim delavcem. Udeležba je brezplačna. Udeleženci bodo ob zaključku prejeli potrdilo o udeležbi.

Vodilni partner projekta je Slovenski raziskovalni inštitut ― SLORI. Partnerji projekta so: INV ― Inštitut za narodnostna vprašanja, Societât Filologjiche Furlane ― Furlansko filološko društvo “Graziadio Isaia Ascoli”, Univerza v Novi Gorici, Univerza Ca’ Foscari v Benetkah in Univerza na Primorskem ― Pedagoška Fakulteta.

Pridruženi partnerji projekta so Deželni šolski urad dežele Furlanije - Julijske krajine ― Ministrstvo za izobraževanje, visoko šolstvo in znanost Republike Italije, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport Republike Slovenije in Sektor za šolstvo, izobraževanje in znanost Dežele Furlanije - Julijske krajine.

Program

Izobraževanje o čezmejni didaktiki za delo s čezmejnimi razredi12 . 2. 201915.00-19.00Koperv slovenščini
Izobraževanje o čezmejni didaktiki za delo s čezmejnimi razredi7. 3. 201915.00-19.00Koperv italijanščini
Izobraževanje o manjšinski literaturi in literaturi obmejnega območja7. 3. 201910.00-14.00Tolminv slovenščini
Izobraževanje o manjšinski literaturi in literaturi obmejnega območja14. 3. 201916.00-20.00Renčev slovenščini
Izobraževanje o didaktiki jezikov v stiku za poučevanje sosedskih jezikov21. 2. 201915.00-19.00Koperv slovenščini in italijanščini
Izobraževanje o didaktiki italijanskega jezika za učitelje šol z italijanskim učnim jezikom v Sloveniji11. in 17. 4. 201915.00-20.00Koperv italijanščini

Celoten program v slovenskem jeziku
Celoten program v italijanskem jeziku

Elektronska prijava poteka do zapolnitev mest (https://goo.gl/forms/6ultaoRX0mvN3WVv1). __________________________________________________________________

Center za vseživljenjsko učenje
Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete

EDUKA2

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.