PPU: Izzivi in priložnosti pri sodelovanju z učenci s čustvenimi in vedenjskimi težavami (ČVT) v osnovni šoli

07.02.2020

Center za vseživljenjsko učenje UP PEF izvaja različna izobraževanja. V letošnjem letu v okviru Programov profesionalnega izobraževanja preko KATIS-a organizira tudi seminar "Izzivi in priložnosti pri sodelovanju z učenci s čustvenimi in vedenjskimi težavami (ČVT) v osnovni šoli". Vsem udeležencem bodo izdana potrdila, ki se jih lahko uveljavlja pri napredovanjih.

__________________________________________________________________________

Izvajalca: prof. dr. Mitja Krajnčan, Ana Bogdan Zupančič
Ciljna skupina: učitelji in strokovni delavci v osnovni šoli
Število udeležencev: maks. 30
Termin: 7. februar 2020
Trajanje: 9.00-17.00
Lokacija: UP PEF
Prijava: Katis
Cena: 20,12 EUR z DDV (VIZ) in 44,70 EUR z DDV (ostali)

__________________________________________________________________________

Opis: Z razlago nastanka ČVT, varovalnih in rizičnih dejavnikov, odzivov okolja, med katere spadajo tudi učitelji in drugi strokovni delavci, želimo senzibilizirati strokovnjake, ki v svoji pedagoški praksi delajo z otroki/mladostniki s tovrstnimi težavami. Kot eno izmed najpomembnejših komponent sodelovanja z otroki/mladostniki s ČVT izpostavljamo odnos, zato želimo odgovoriti na vprašanja, kako ga vzpostaviti, ohranjati, kdaj biti dosleden in fleksibilen, kako je s hierarhijo, avtoriteto v odnosu. Dotakniti se želimo tudi vprašanja preventive na vseh treh nivojih, vloge učiteljev in drugih strokovnih delavcev,  otrok/mladostnikov in staršev v preventivnih dejavnostih, še posebej v povezavi s preprečevanjem nasilja. Pri vsem naštetem pa ne pozabimo tudi na izredno pomembno klimo in kulturo šole t.i. pedagoški etos.

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.