Cikel usposabljanj s področja visokošolske didaktike

11.05.2020

V mesecu maju UP PEF vabi na cikel e-usposabljanj s področja visokošolske didaktike, ki jih bodo izvedli visokošolski učitelji in sodelavci s fakultete. Usposabljanja potekajo v okviru projekta INOVUP.

_____________________________________________________________________________

Kako sta povezana spremljanje in ocenjevanje znanja z učenjem pri poučevanju na daljavo
izr. prof. dr. Sonja Rutar, Šarolta Godnič Vičič, viš. pred.
11. maj 2020 od 10.00 do 12.00
prijava:

Udeleženci bodo spoznali načela organizacije procesa poučevanja za razvoj samoregulacijskega učenja in bodo znali definirati učne izide.

Sokratski dialog kot učna tehnika
izr. prof. dr. Tomaž Grušovnik
14. in 21. maj 2020 od 10.00 do 12.00
prijava:

Na spletnem srečanju bodo udeležencem v sklopu metode na študente osredinjenega poučevanja predstavljeni osnovni gradniki sokratskega dialoga kot učne tehnike, ki bo izvedena tudi v praksi s pomočjo Zoom funkcije 'razdelitev sob' ('breakout rooms').

Preverjanje in ocenjevanje znanja v visokošolskem izobraževanju
izr. prof. dr. Petra Dolenc, dr. Ana Bardorfer, pred.
22. maj 2020 od 10.00 do 12.00
prijava:

Udeleženci bodo poznali različne načine preverjanja in ocenjevanja znanja ter pomen povratnih informacij.

Ostala usposabljanja so objavljena na spletni strani INOVUP.

_____________________________________________________________________________

Opomba:
Udeležba na štirih srečanjih in oddaja dveh poročil o uvajanju aktivnih metod učenja in poučevanja v pedagoškem procesu je pogoj za pridobitev potrdila o pedagoško-andragoškem usposabljanju. Udeleženci se za izpolnitev teh pogojev lahko udeležijo štirih usposabljanj oziroma najmanj dveh v okviru cikla ter dodatno še dveh, organiziranih v okviru projekta INOVUP. Informacije o vseh usposabljanjih so dostopne na spletni strani www.inovup.si.

V vsakem poročilu, ki ga udeleženec pripravi in odda po uvajanju in preizkušanju novih spoznanj pri svojem pedagoškem delu, zapiše proces izvedbe in refleksijo uvajanja treh spoznanih strategij in metod poučevanja. Na vsako oddano poročilo prejme udeleženec povratno informacijo izvajalca. Podrobnejša navodila za pripravo poročil udeleženci prejmejo na usposabljanjih, ki jih organiziramo na Univerzi na Primorskem, v okviru ciklov usposabljanj.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.

MeetUP 2024 okrepil povezanost Alumni UP skupnosti

V četrtek, 18. aprila 2024, se je v avli UP FAMNIT odvilo letno srečanje alumnov Univerze na Primorskem – Alumni MeetUP, ki ga je letos zaznamovala prva podelitv nagrad in priznanj Alumni UP.

Naša študentka Nataša Vidonis prejela Flajbanovo nagrado

V petek, 12. aprila 2024, so podelili nagrade za zamejske študentke in študente. Na prireditvi v Trstu se je zbralo številno občinstvo in sprva prisluhnilo predsedniku Slovenskega deželnega gospodarskega združenja Robertu Frandoliču, ki je poudaril, da so mladi aktivni in uspešni, zato se jim za prihodnost narodne skupnosti ni treba bati.