CVŽU UP PEF: Vloga mediacije v šoli

04.01.2021

Center za vseživljenjsko učenje UP PEF izvaja različna izobraževanja. V letošnjem letu smo, v Katalog ponudbe CVŽU UP PEF za študijsko leto 2020/21, vključili tudi izobraževanje »Vloga mediacije v šoli«. ____________________________________________________

Izvajalci: Martina Kovačič Kuzmić, viš. pred. in prof. dr. Jurka Lepičnik Vodopivec
Ciljna skupina: učitelji in strokovni delavci v OŠ
Termin: januar 2021
Trajanje: 2 pedagoški uri
Lokacija: na sedežu UP PEF ali preko ZOOM-a
Cena: brez kotizacije
Št. maks udeležencev: 50
Elektronska prijava: https://cutt.ly/bgj5EKU
Prijava: cvzu@pef.upr.si
____________________________________________________

Opis: V šolskem prostoru nemalokrat prihaja do konfliktov in sporov, ki so tudi sicer sestavni del življenja. Uporabo in poučevanje metod njihovega razreševanja in obvladovanja lahko tako razumemo kot enega izmed bistvenih nalog šole, ki pripravlja učence na samostojno življenje. Za reševanje sporov in konfliktov se tudi na šolskem polju čedalje pogosteje poseže po metodi mediacije, ki posledično počasi spreminja tudi šolsko kulturo in šolsko klimo ter počasi gradi novo kulturo odnosov. Na predavanju bosta izvajalki predstavili mediacijo, kot metodo reševanja sporov, in njeno vlogo v šolskem prostoru. Udeleženci se bodo tudi seznanili z rezultati raziskave o prisotnosti mediacije na šolskem polju na štirih izbranih osnovnih šolah v slovenski Obalni regiji, pri čemer bo poudarek na tem, kako se lahko pristope, tehnike in načela mediacije vključuje v sodobne vzgojno-izobraževalne procese v šoli. Predavanje bo vključevalo interaktivne vaje in prikaz praktičnih primerov. Potekala bo tudi razprava o vlogi šole pri procesu oblikovanja nove kulture odnosov ter umeščenosti mediacije in njenih možnosti za nadaljnjo pronicanje v vzgojno-izobraževalni proces s ciljem postati njegov sestavni del.
______________________________________________________
Katalog ponudbe CVŽU UP PEF 2020/2021: https://www.pef.upr.si/.../center_za.../predstavitev/

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.