Ustvari si pravljično življenje. Kako nam lahko slovenske ljudske pravljice pomagajo uresničiti cilje

Dne: 20.03.2024

Kraj: Koper

Organizator: Študentski svet UP PEF in CVŽU UP PEF

Seminar Centra za vseživljenjsko učenje UP PEF in Študentskega sveta UP PEF: Ustvari si pravljično življenje. Kako nam lahko slovenske ljudske pravljice pomagajo uresničiti cilje.

OBVEZNE PRIJAVE: http://tinyurl.com/ypfx3kdc

Slovenski pravljični protagonisti (pravljični junaki) najdejo srečo daleč od doma. Ko zapustijo dom in prestanejo preizkušnje, dosežejo želeno – obogatijo, poročijo se s princesko, zavladajo kraljestvu in … živijo srečno do konca svojih dni.

Potovanje pravljičnega protagonista skriva v sebi zemljevid za doseganje zastavljenih ciljev in posledično za dosego notranjega zadovoljstva. Med seminarjem bomo spoznali, kako nas lahko slovenske ljudske pravljice naučijo – na simbolni ravni – zapustiti poznano in doseči želeno.

Seminar je namenjena vsem, ki želijo izvedeti, kako uspešno uresničiti zastavljene cilje in pri tem ohraniti motivacijo.

Seminar vodi dr. Katjuša Gorela

Pravlji__no___ivljenje.png

3. maj. | Novice

Umetnost nima nasprotnika: Patrizia Maroso

Dragana Sapanjoš in Patrizia Moroso s pomočjo umetnosti združujeta Hrvaško, Slovenijo in Italijo, 26. aprila pa je bila epicenter vsega Čevljarska ulica v Kopru.

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.