Ciklus usposabljanj s področja visokošolske didaktike

Dne: 22.03.2024

Kraj: Koper

UP PEF vabi na ciklus usposabljanj s področja visokošolske didaktike "Učinkovite strategije učenja in poučevanja v visokošolskem izobraževanju", ki bo potekal od 22. marca do 24. maja 2024 na Pedagoški fakulteti v Kopru.

Usposabljanja so namenjena visokošolskim učiteljem in sodelavcem. Vabljeni tudi vsi strokovni sodelavci, ki jih zanima obravnavana vsebina. Udeležba je možna na enem ali več posameznih srečanjih.

Prijava poteka preko spletne prijavnice, Rok za prijavo na usposabljanja je 13. marec 2024. V primeru prostih mest, se prijavni rok lahko podaljša.

Z udeležbo na štirih srečanjih* udeleženci prejmejo potrdilo o pedagoško-andragoškem usposabljanju, ki je po Merilih za izvolitev v nazive Univerze na Primorskem predvideno za izvolitve v naziv.

Za dodatne informacije je na voljo mag. Alenka Andrejašič preko elektronskega naslova alenka.andrejasic@upr.si oz. telefonske številke 051 675 437.

Program usposabljanj

* In oddajo dveh poročil o uvajanju spoznanih aktivnih metod učenja in poučevanja. V vsakem poročilu bo udeleženec dokumentiral prenos treh spoznanih strategij, tehnik in metod v svojo pedagoško prakso. Dokumentiran prenos v prakso bo sestavljen iz kratkega opisa konteksta učne situacije, opisa uporabljenih strategij, tehnik ali metod dela, evalvacije učinkov in odziva študentov, kritične refleksije izvajalca na opravljeno delo. Podrobnejša navodila bodo udeleženci prejeli na usposabljanju.

3. maj. | Novice

Umetnost nima nasprotnika: Patrizia Maroso

Dragana Sapanjoš in Patrizia Moroso s pomočjo umetnosti združujeta Hrvaško, Slovenijo in Italijo, 26. aprila pa je bila epicenter vsega Čevljarska ulica v Kopru.

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.