Interaktivno izobraževanje o položaju romskih skupnosti v Sloveniji

Dne: 07.03.2024

Kraj: Koper

Romski akademski klub in Oddelek za socialno pedagogiko Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem, vabita na interaktivno in izobraževalno predavanje o položaju romskih skupnosti v Sloveniji, njihovi zgodovini in kulturi ter vlogah, ki jih morebiti že zasedajo v slovenski družbi.

Pogovorili se bomo o inovativnih pristopih, ki bodo v pomoč pri informiranju in izobraževanju vseh o romski skupnosti. Spregovorili bomo o aktualnih temah skupnosti, kakor tudi o tistih, o katerih (še) ne govorimo, kot je recimo LGBT aktivizem znotraj in za skupnost, vloga starejših, položaj izobraževanja Romov, kulturi, zgodovini in romskem jeziku.

Predavanje bo v četrtek, 7. marca 2024, ob 14. uri v predavalnici P2 na UP PEF (Cankarjeva 5, Koper).

Predavanje_romi_7.3.2024.png

Predavanje bo vodil Sandi Horvat, mag., predstavnik romske skupnosti in predsednik Romskega akademskega kluba, novinar in voditelj romskih oddaj na RTV Slovenija.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).