Teden vode na UP PEF

Dne: 22.03.2024

Kraj: Koper

Na UP PEF bomo od 22. do 29. marca 2024 obeležili svetovni dan voda, ki nudi priložnost za premislek o različnih aktualnih temah, povezanih z vodo. Tako bi opozorili na pomen vode in se zavzeli za trajnostno upravljanje vodnih virov, saj se zavedamo, da sta od vode odvisna kakovost našega bivanja in obstoj življenja samega.  Trajnostno upravljanje voda prinaša številne koristi, vključno z zdravjem, prehransko in energetsko varnostjo, zaščito pred naravnimi nesrečami,  izboljšanim življenjskim standardom, gospodarskim razvojem ter različnimi ekosistemskimi storitvami.

Teden_vode.png

Pomembno je, da pričnemo z ozaveščanjem o trajnostni rabi vode in varovanju le-te že v predšolskem obdobju ter to počnemo skozi celotno izobraževanje in tudi kasneje.

V ta namen smo pripravili dogodke na temo Voda – vir življenja, ki bodo namenjeni tako zaposlenim kot študentom ter tudi osnovnošolskim učencem in predšolskim otrokom.

Potek programa:

• 22. marec – Predavanje izr. prof. dr. Nives Kovač z naslovom Voda za življenje
  • 23. marec – Otvoritev razstave fotografij zaposlenih in študentov UP PEF na temo Voda za življenje
  • 24. marec – Delavnica za osnovnošolske učence
  • 25. marec – Delavnica za vrtčevske otroke
  • 26. marec – Okrogla miza Voda skozi oči otroka – Študentski svet UP PEF
  • 27. marec - Razglasitev zmagovalca fotografskega natečaja in zaključek tedna vode

GDI.png

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visokošolstvo, znanost in inovacije, in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).