50 let PEF: Brezmejni in čezmejni pogovor z Jernejem Ščekom

Dne: 25.03.2024

Kraj: Koper

Ob zaključku Tedna Univerze na Primorskem, ki bo potekal med 18. in 25. marcem 2024, vas Fakulteta za humanistične študije in Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem vabita na

brezmejni in čezmejni pogovor z Jernejem Ščekom, primorskim Slovencem, filozofom, profesorjem, prevajalcem, bralcem znan kot avtor nedavno izdane knjižne uspešnice Kavarna Italija, v kateri so zbrani intervjuji s pomembnimi italijanskimi osebnostmi, ki zaznamujejo družbeni, kulturni in medijski prostor naše zahodne sosede.

Z gostom se bo pogovarjala Devana Jovan Lacovich, tudi sama prevajalka oziroma tolmačka, novinarka in dolgoletna sodelavka radijske hiše Radio Koper-Capodistria.

S tem dogodkom se tudi uradno pričenja gostovanje kulturnih in umetniških prireditev v ustvarjalnem središču študijskega programa Vizualne umetnosti in oblikovanje, v osrčju Čevljarske ulice v Kopru (nekdanji Poster).

Pričakujemo vas v ponedeljek, 25. marca 2024, ob 16. uri.

brezmejni_in___ezmejni_pogovor_z_Jernejem_____ekom.jpg

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).