Gostujoče predavanje: Prehrana predšolskih otrok v vrtcu

Dne: 23.04.2024

Kraj: Koper

Prehrana predšolskih otrok v vrtcu

Termin: 23. april 2024 od 16.00 do 18.00
Lokacija: predavalnica P2 (UP PEF, Cankarjeva 5, Koper)
Udeležba brezplačna, brez predhodne prijave.

Gostujoča strokovnjakinja s Katedre za prehransko svetovanje – dietetiko (UP FVZ) mag. Špela Bužinel bo študentom 2. letnika vis. strok. štud. prog. Predšolska vzgoja pri predmetu Skrb za zdravje predšolskih otrok in drugim udeležencem predavala o prehrani predšolskih otrok v vrtcu. Predstavila bo splošne smernice za uravnoteženo prehrano predšolskih otrok in posledice neupoštevanja le-teh. Pojasnila bo pomembno vlogo vzgojiteljev pri doseganju ustreznih prehranjevalnih navad otrok, ki se odražajo tudi kasneje v življenju.

GDI.png

Napovednik drugih predavanj in delavnic

Katalog programov nadaljnjega izobraževanja in usposabljanja 2024/2025

• oktober 2024, februar 2025 - Vloga strokovnih delavcev pri nudenju ustrezne podpore predšolskim otrokom s preobčutljivostjo in alergijami na hrano (dr. Petra Furlan, mag. Špela Bužinel)
  • oktober 2024, februar 2025 - Vloga strokovnih delavcev vrtca pri skrbi za varnost in zdravje predšolskih otrok (dr. Petra Furlan)

LOGO_CVZU_BARVEN.png

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).