50 let UP PEF: Pogovor z avtorico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino

Dne: 22.04.2024

Kraj: Koper

Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper bosta v ponedeljek, 22. aprila 2024, ob 11. uri gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino (Il Leone Verde). Pogovor bo v prostorih Oddelka za mlade bralce Osrednje knjižnice Srečka Vilharja, Verdijeva ulica 2, in sicer v italijanskem jeziku ter bo simultano prevajan v slovenskega. Dogodek bosta povezovali dr. Barbara Baloh in Tina Škrokov, za simultani prevod pa bo poskrbela Mojca Kraševec.

Elisa Mazzoli je pisateljica in pripovedovalka zgodb, ki vrsto let promovirala otroško književnost po svetu, vodi srečanja pripovedovanja zgodb za otroke in tečaje o otroški literaturi. Je avtorica več kot 70 knjig in pesmi za otroke, za katera je prejela številne nagrade: Vergheretovo nagrada (2005), Giulittovo nagrado (2014), nagrado Mednarodna knjižna polica IBBY (2015), nacionalno nagrado Nati Per Leggere (2018). Tokrat se bo prvič predstavila tudi slovenski publiki, in sicer bomo imeli priložnosti spoznati njena otroška besedila za starostno skupino od nič do treh let.

Il Leone Verde je italijanska založba iz Torina, ki sta jo leta 1997 ustanovila Anita Molino in Fabio Tizian, njen založniški cilj pa je ponuditi neobjavljena besedila, ki niso bila nikoli prevedena v italijanščino ali pa so v Italiji slabše poznana. Založniška linija se je sčasoma razširila in danes je Il Leone Verde "velika" med "malimi" neodvisnimi založbami.

Pogovor_z_avtorico_Eliso_Mazzoli_in_urednico_Anito_Molino.jpg

Pogovor_z_avtorico_Eliso_Mazzoli_in_urednico_Anito_Molino__1_.jpg

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).