Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Dne: 22.04.2024

Kraj: Koper

Razstava študentov oddelka za Vizualne umetnosti in oblikovanje Univerze na Primorskem, je bila pred dobrim mesecem dni na pobudo doc. dr. Tiborja Zielinskega in izr. prof. Jirija Kočice postavljena v prostorih Univerze Nyiregyhaza kot simbolno dejanje začetne faze dolgoročno zastavljenega sodelovanja. Slednja se sedaj seli domov, v Elektron - v nove prostore na Čevljarski ulici v Kopru, kjer študijski proces poteka od letošnjega študijskega leta dalje. Odprtje bo v ponedeljek, 22. aprila ob 18. uri.

Razstavo bodo obogatili tudi študenti Inštituta za vizualno kulturo Univerze
Nyiregyhaza z Madžarske.

poster_Primorsk_zadnji_print.jpg

"S priložnostno razstavo bomo dodatno odpirali medsebojne stike v okvirih Erasmusa in drugih bilateralnih dogovorov. Študentska razstava prinaša le del izrazito interdisciplinarne produkcije, ki jo v oddelku za Vizualne umetnosti in oblikovanje prakticiramo zdaj že tretje leto. Gre resda za mlad program novomedijskega študija na področju umetnosti in oblikovanja, ki pa s svojim entuziazmom in prožno prilagodljivostjo skuša parirati častitljivo starim študijem na področju umetnosti," pravi profesor na študijskem programu VUO Jiri Kočica.

Na razstavi bomo videli, da gre za program, ki ima interdisciplinarno zasnovo in je zasnovan na temeljih sodobnih umetniških praks.  Program izrazito podpira prehajanje med vizualnimi umetnostmi in vzpodbuja individualno ustvarjalno usmeritev študenta in ga v tem njegovem zasledovanju ciljev podpira. Pri tem mentorji, ki se večinoma ukvarjajo s sodobno vizualno umetnostjo, študentu iz različnih zornih kotov pomagajo pri njegovem raziskovanju ter mu po svojih močeh omogočajo lasten razvoj na področju umetnosti in oblikovanja.

Spomnimo še, da smo letošnjim letom začeli vpisovati tudi magisterij, v katerem se bo  študent lahko še bolj osamosvojil in izbiral lastne poti. Sama zasnova študija je prav tako interdisciplinarna, hkrati pa vezana na odprte projekte in v veliki meri že v osnovi raziskovalna, eksperimentalna.

Izbor del za razstavo sta pomagala urediti izr. prof. dr. Tilen Žbona in doc. Peter Ciuha.

Prispevek o razstavi je na Madžarskem pripravila tudi RTV Slovenija: RTV SLO

IMG_0024.jpeg

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).