Umetnost in znanost: možnosti medpredmetnega povezovanja umetniških in tehničnih vsebin v formalnem in neformalnem izobraževanju
Dne: 09.05.2024Kraj: Koper
Živimo v svetu, ki se na dnevni ravni spreminja pod vplivom novih inovacij na področju tehnologije. Za nadaljnji razvoj človeštva je pomembno, da nove kompetence čim prej usvojimo, sam razvoj pa naj gre v smer, ki bo dajal prednosti vsemu človeštvu.
V četrtek, 9. maja 2024, bo ob 16. uri v predavalnici P5 na UP PEF na povabilo dr. Irine Lešnik, asist. Zavod za kulturo Delavski dom Trbovlje predstavil projekt Robot Theater, v okviru katerega se raziskuje možnosti uporabe didaktičnih robotov v šolskih predstavah.
Na predstavitvi se bo študentom pokazalo, kako se lahko nova znanja usvaja prek medpredmetnega povezovanja umetniškega ustvarjanja in spretnosti v rokovanju z novimi tehnologijami. Sledila bo praktična predstavitev nekaterih didaktičnih robotov in metod dela z njimi. Vse robotke bodo lahko študenti in drugi udeleženci preizkusili tudi sami.
Novice
25. jul. | Novice
Dr. Danijela Horvat Samardžija in umetnik Bogdan Soban znova združila moči za dobrobit starejših
16. jul. | Novice
Razpis za vpis v študijska programa za izpopolnjevanje PAI in SPI OPP za leto 2025/2026
14. jul. | Novice
Izvedba aktivnosti v okviru Erasmus+ projekta SciMaG za razvoj naravoslovne pismenosti
Znanost je lahko tudi igra – in to zelo zabavna, če jo spoznavamo preko didaktične igre "Kaj je na meniju?"