Varstvo zasebnosti in fenomen sharenting na družabnih omrežjih

datum: 12.01.2023

Center za vseživljenjsko učenje UP PEF vabi na izobraževanje, z naslovom Varstvo zasebnosti in fenomen sharenting na družabnih omrežjih, ki ga bosta vodili viš. pred. Martina Kovačič Kuzmić in prof. dr. Jurka Lepičnik Vodopivec.

Otroci so še posebej ranljiva skupina, ki se pomena varstva zasebnosti še ne zaveda. Naloga staršev, kot zakonitih skrbnikov in zastopnikov je, da poskrbijo za ustrezno varstvo ter zaščito pred nepooblaščenimi in škodljivimi vdori v sfero njihove zasebnosti. Z množično uporabo socialnih omrežij svojo zasebnost postavljamo pred nove izzive.

Pojavil se je t.i. fenomen sharenting (share/delitev; parents/starši), ko starši delijo podatke in slike otrok na družabnih omrežjih. S takšnimi objavami puščajo t.i. digitalni odtis svojih otrok, na katerega otroci nimajo vpliva, ima pa to lahko velik vpliv na njihovo prihodnost, prav tako jih izpostavlja tudi različnim tveganjem.

Cilji izobraževanja so:

- predstaviti pravico do zasebnosti in njeno mesto v sodobnem pravu (varstvo zasebnosti otrok);

- osredotočiti se na pojav sharentinga in na izzive, ki jih ta izpostavlja pravni, psihološki in pedagoški stroki;

- pregledati aktualne podatke, rezultate mednarodnih raziskav in sodne prakse s tega področja;

- posvetiti pozornost tudi vlogi vrtca in šole pri ozaveščanju staršev in otrok o pomenu zasebnost in pasteh ter dobrim praksam, ki jih pomagajo preseči.

KDAJ? V sredo, 18. januarja 2023, ob 17.30

KJE? Preko ZOOM-a

TRAJANJE? 2 pedagoški uri

CENA? Brez kotizacije

PRIJAVA? Izpolnite prijavnico na povezavi: shorturl.at/egJ19

Prijave se zbirajo do torka, 17. januarja 2023, zato pohitite in zgrabite priložnost za pridobivanje novega znanja!

Več informacij na: cvzu@pef.upr.si VABLJENI!