Na PEF-u praznujemo dan gledališča in lutke

datum: 20.03.2023

Začetek pomladi zaznamuje tudi svetovni dan lutk, ki ga – podobno kot svetovni dan poezije – pod okriljem Unesca praznujemo 21. marca, in to že vse od leta 2003. V marcu je tudi svetovni dan gledališča - 27. marca. Oba dneva bomo obeležili tudi na UP PEF.

DSC_5048.JPG

20. marca je mednarodni dan gledališča za otroke, ki letos poteka pod geslom Odpeljite otroka v gledališče, da lahko vidi, sliši, občuti, razmišlja in si domišlja. 21. marca pa je mednarodni dan lutkarstva. Oba praznika bomo obeležili bomo z lutkami in pravljicami, ki se bodo družile s predšolskimi otroki in študenti Predšolske vzgoje v četrtek, 23. marca 2023 ob 10. uri, v avli fakultete.

31. marca ob 18. uri in 1. aprila ob 10. uri pa bomo v svet pospremili 10 novih lutkovnih predstav izrednih študentov na Ljudski univerzi v Škofji Loki.

Kot rečeno, 27. marca bo mednarodni dan gledališča. Ta bo potekal z znamenju dveh novih predstav PEF TEATRA, obe bosta na sporedu prav na ta posebni dan, v gledališču Koper. Več o obeh predstavah lahko preberete tukaj.

DSC_4853.JPG

Praznovanje gledališkega meseca marca bomo zaključili posebej slovesno. 31. marca bo potekal zagovor novega doktorata Irine Lešnik Jeras, prvega s področja Gledališke pedagogike v Sloveniji.

Vabljeni k obisku predstav in zagovora.

DSC_4946.JPG

IMG_20230318_140034.jpg