Skrivnostni potencial naših bratrancev
datum: 10.10.2023
kategorija: Alumni klub
V ponedeljek, 16. oktobra bo ob 18. uri v Centru Dnevnih Aktivnosti Ankaran (Ankaran, ulica Rudija Mahnića 1) otvoritev razstave in predavanje prof. dr. Ane Kožuh na temo: Skrivnostni potencial naših bratrancev.
Razstava je fotografski zapis opazovanj in neponovljivih trenutkov med prostovoljstvom v rehabilitacijskem centru za orangutane na Borneu. Ta izjemna izkušnja, sestavljena predvsem iz priprave interaktivnih in hkrati okusnih igrač, je avtorici omogočila občudovati ustvarjalnost, razum in sposobnosti teh najmanj znanih človečnjakov. Njihova gibljivost, natančno ocenjevanje razdalje in bliskovito iskanje idej in rešitev za različne probleme so neverjetni. Ta mirna, molčeča in rahlo flegmatična bitja, ki tako zelo spominjajo na veselega misleca, uravnovešenega znanstvenika ali natančnega inženirja, so popolnoma prevzela srce avtorice razstave.
Vabljeni na razstavo in predavanje.

Novice
19. feb. | Novice
Pričetek projekta PUŠ - Razvijanje (večkodne) besedilne pismenosti
V okviru projekta Problemsko učenje študentov v delovnem okolju: gospodarstvo, negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem/regionalnem okolju 2024–2027 (drugo odpiranje) se je 1. februarja 2026 začel tudi projekt PUŠ – Razvijanje (večkodne) besedilne pismenosti, ki poteka v sodelovanju z Osnovna šola Antona Ukmarja Koper in Osnovna šola Oskarja Kovačiča Škofije.
Dogodki
23. feb. - 1. mar. | Dogodek Koper
Teden inkluzije na UP PEF
17. mar. | Dogodek Koper