Vabilo o sodelovanju pri raziskavi Družbeni mediji in samomorilno vedenje
datum: 25.07.2024
kategorija: Alumni klub
Vabljeni k sodelovanju pri raziskavi Družbeni mediji in samomorilno vedenje: študija vpliva objav novinarskih prispevkov o samomoru na komentatorje in bralce.
Študija je sestavljena iz dveh delov: spletno reševanje presejalne baterije vprašalnikov in eksperimentalni del, ki zajema prebiranje nekaj različnih objav novinarskih prispevkov (na temo smrti zaradi samomora, smrti zaradi prometnih nesreč ali na temo vremenskih pojavov). K drugemu delu vas bomo povabili ob upoštevanju meril za vključitev. Pregled objav bo potekal v živo, na lokacijah v Kopru in Mariboru, predvidoma v terminih med 1. 8. in 30. 9. 2024
Celoten čas sodelovanja v študiji ocenjujemo na približno 1 h. V zameno za vaš čas, bomo vsem, ki boste vključeni v oba dela študije, ponudili nadomestilo v obliki bona v vrednosti 10 evrov za uporabo v prehrambeni trgovini.
S pomočjo vaših odgovorov bomo bolje razumeli, kako poročanje o samomoru na družbenih omrežjih, vpliva na doživljanje in počutje bralcev. To nam bo omogočilo pripravo smernic za odgovorno poročanje o samomoru na družbenih omrežjih in s tem zmanjševanje negativnih učinkov neustreznega poročanja.
- Več informacij in vključitev v raziskavo je možna tukaj: https://1ka.arnes.si/a/127e10fc.
UP IAM Slovenski center za raziskovanje samomora
Študija je sofinancirana v okviru ARIS projekta J3-3081.
Novice
26. jun. | Novice
Performativno vodenje z naslovom Koper nekoč in danes: Brezmadežna Marjetica in druge zgodbe
V spomladanskem semestru študijskega leta 2024/25 so se študentje 1. letnika drugostopenjskega študijskega programa Razredni pouk pri izbirnem predmetu Gledališče in lutke v razredu soočili s posebnim izzivom - kako pripraviti performativno muzejsko vodenje.
Dogodki
9. jun. - 31. avg. | Dogodek Koper
Poletna dobrodelna akcija pošiljanja razglednic srčnosti
21. jun. - 3. jul. | Dogodek Koper