Enable Network of ICT Supported Learning for Disabled People

Financer: Evropska komisija
Nosilna organizacija: UP PEF
Sodelujoče organizacije:

Mreža ENABLE ima 16 partnerjev in med njimi 3 izven Evropske Unije.

Nosilec/ka: izr. prof. dr. Andreja Istenič Starčič
Drugi mejniki:

V projektu proučujemo kako informacijsko komunikacijska tehnologija (IKT) podpira vseživljenjsko učenje oseb s posebnimi potrebami, da bi premagali morebitne ovire in povečali možnosti.

Povzetek:

Pri socialnem vključevanju osebe s posebnimi potrebami premagujejo mnogo ovir pri dostopanju do izobraževanja in zaposlitve. Uporaba IKT pripomore pri premagovanju ovir. V okviru treh stopnej projekta partnerji ENABLE mreže proučujejo in zbirajo podatke o orodjih, tehnologijah, primerih dobre prakse ter jih v okviru evropskega portala posredujejo za končne uporabnike. Delovni paketi projketa vključujejo: zbiranje podatkov, organizacijo, evalvacijo in kategorizacijo podatkov Projektni produkti vključujejo:
•        Pregled stanja o uporabi IKT pri poučevanju in učenju oseb s posebnimi potrebami.
•        K uporabniku usmerjena baza podatkov, orodij in primerov dobre prakse namenjena   končnim uporabnikom in vzpostavljena ob podpori končnih uporabnikov.
•        E-izobraževanje za izobraževalce odraslih s posebnimi potrebami.
•        Načela in priporočila dobre prakse.
•        Metodologija za evalvacijo in kategorizacijo IKT orodij.
•        Priporočila za prihodnje raziskovanje.
•        Primerjalna analiza v 14 državah.
•        Dostopna spretna stran z orodji za poučevanje in učenje oseb s posebnimi potrebami.
•        Diseminacija rezultatov projekta na kakovostnih konferencah
•        Mednarodna konferenca (junij 2014 , shirley@techdis.ac.uk, JISC TechDis GB).

Prosimo vas za informacije na tem področju, orodja, ki bi jih vnesli v bazo podatkov in orodij, priporočila za izobraževanje in drugo. Prosim vzpostavite stik s slovenskimi partnerji.

Več informacije je na spletni strani:

Povezava na spletno stran projekta.

Mednarodna konferenca bo potekala junija 2014 v Yorku Velika Britanija. Kontaktna oseb je Shirley Evans shirley@techdis.ac.uk

The collaboration with overseas countries Australia and Korea will provide worldwide perspective. ENABLE project is operating with the support of the Lifelong Learning programme of the European Union.

Drugo:

Izvedba tega projekta je financirana s strani Evropske komisije. Vsebina publikacije (komunikacije) je izključno odgovornost avtorja in v nobenem primeru ne predstavlja stališč Evropske komisije.

19. sep. | Novice

Novinarska konferenca projekta Učilnica za življenje

Na novinarski konferenci projekta Učilnica za življenje, ki je potekala 19. septembra 2024 v Škocjanskem zatoku (Center za obiskovalce), so članice projektnega konzorcija iz Sončnega griča, Maja Vrčon, vodja izobraževanja, Manja Vrenko, projektna vodja, in Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem, raziskovalki in mentorici dr. Nataša Dolenc Orbanić in dr. Nastja Cotič, predstavile izobraževalni projekt Učilnica za življenje, ki je bil leta 2022 izbran (izmed 194 prijavljenih projektov s celotne Evrope) za večletno financiranje s strani Evropske pobude za podnebje - EUKI, ki deluje pod okriljem nemškega Zveznega ministrstva za okolje, varstvo narave in jedrsko varnost (BMU).

17. sep. | Novice

Srečanje mladinskih pisateljev Oko besede 2024 v Murski Soboti

Letošnjega srečanja slovenskih mladinskih pisateljev v Murski Soboti Oko besede, ki je potekalo od 12. do 14. septembra 2024 in na katerem se odvija podelitev ene največjih nagrad v slovenski mladinski književnosti, nagrade večernice, sta se udeležili izr. prof. dr. Janja Plazar in izr. prof. dr. Aksinja Kermauner s Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem.