Hi-TEACH: a new trainer teaching framework in the post-covid era

Datum začetka: 01.06.2021
Rok za oddajo: 31.05.2023
Nosilna organizacija: UNIVERSITA CA\' FOSCARI VENEZIA
Sodelujoče organizacije:

UNIVERSITA POLITECNICA DELLE MARCHE, Italija
UNIVERSITA DEGLI STUDI DI SALERNO, Italija

CONFORM-CONSULENZA FORMAZIONE E MANAGEMENT SOCIETA  CONSORTILE A RESPONSABILITA LIMITATA, Italija

UNIVERSITAT ROVIRA I VIRGILI, Španija

FORMACION Y EDUCACION INTEGRAL, Španija

PANTEIO PANEPISTIMIO KOINONIKON KAI POLITIKON EPISTIMON, Grčija

UNIVERSITY OF PELOPONNESE, Grčija

PANEPISTIMIO PATRON, Grčija

UNIVERZA NA PRIMORSKEM UNIVERSITA DEL LITORALE, Slovenija

UNIVERZA V LJUBLJANI, Slovenija

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU, Poljska

Nosilec/ka: Erasmus +
Sodelavke/ci:

dr. Sonja Čotar Konrad, vodja projekta  na UP

Člani projekta na UP: dr. Tina Štemberger, dr. Andreja Klančar, dr. Stanko Pelc, dr. Igor Rižnar

Povzetek:

Izredne COVID razmere so doprinesle k temu, da so univerze v večjem delu sveta prenašale učne vsebine na splet, kar je spodbudilo največji poskus digitalizacije v zgodovini. Gre za izziv, ki bo močno vplival na akademsko skupnost prihodnosti, saj naj bi vključevanje digitalnih orodij v učenje in poučevanje na visokošolskem nivoju postala stalni del visokošolskega poučevanja. Kot odgovor na ta vprašanja se Hi – Teach projekt z vzpostavitvijo strateških partnerstev med visokošolskimi zavodi ter centri za usposabljanje za metodološke in tehnološke inovacije osredotoča na razvoj digitalnih in didaktičnih spretnosti visokošolskih učiteljev iz petih držav EU in desetih visokošolskih zavodov (IT, EL, ES, SI, PL). Cilj projekta je spodbuditi delovanje visokošolskega učitelja v smeri rabe digitalnih orodij za samostojno rabo visokotehnološke učne opreme tako, da v načrtovanje procesov učenja in poučevanja vključuje elemente igrifikacije (ang. game-based learning), poučevanja s pomočjo video vsebin (ang. movie education) in elemente vsebin virtualne realnosti.

Napovedujemo: Multiplikacijski dogodek projekta, 14.4.2023, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko (kliknite za več informacij).

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.