Spodbujanje trajnostnega razvoja skozi vseživljenjsko učenje

Tip projekta: Bilateralni projekt
Datum začetka: 01.01.2024
Rok za oddajo: 31.12.2026
Financer: ARIS
Nosilna organizacija: UP PEF
Sodelujoče organizacije:

Univerza v Banja Luki, Filozofska fakulteta

Nosilec/ka: prof. dr. Jurka Lepičnik Vodopivec
Povzetek:

Izhajajoč iz teze, da je trajnostna prihodnost edina možnost za preživetje sedanjih in bodočih generacij potrebujemo socialno-ekološke inovacije, ki bodo temeljile na drugačnih navadah, vrednotah in praksah. Da bi to dosegli, je potrebno celovito razumevanje elementov razvoja in učenja, interdisciplinarni pristop ter razvijanje koncepta trajnosti in vseživljenjskega učenja od predšolskega obdobja do tretjega življenjskega obdobja.

Glavni cilj bilateralnega projekta je z načrtovanimi gostovanji poglobiti in razširiti sodelovanje raziskovalcev obeh institucij, izmenjati izkušnje in ideje ter tako prispevati k izboljšanju prakse inraziskovalnega dela v obeh državah.Ob tem bomo posebno pozornost posvetili vključevanju mladih raziskovalcev obeh držav v te procese.Ugotovitve bodo podlaga tudi za krepitev razvojakompetenc pedagoških delavcev za trajnostni razvoj od predšolske vzgoje do tretjega življenjskega obdobja.

Prednostno raziskovalno vprašanje pa bo: Kako izbrane pedagoške in andragoške strategije podpirajo trajnostni razvoj v spremenjenih družbenih razmerah?

14. maj. | Novice

Zaključek naravoslovnih in matematičnih delavnic

Tudi v šolskem letu 2023/2024 so na UP PEF potekale naravoslovne in matematične delavnice za otroke od 1. do 3. razreda.

13. maj. | Novice

Obisk študentov predšolske vzgoje z Dunaja

V okviru Erasmus+ projekta DivA, katerega glavni namen je oblikovati model sodelovanja med visokošolskimi institucijami iz različnih držav, na osnovi katerega bodo partnerji lahko usposabljali učitelje za poučevanje v večjezičnih in večkulturnih okoljih, je Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem gostila študenta Pädagogische Hochschule Wien iz Avstrije.

10. maj. | Novice

Študentka Nika Šardi prejemnica priznanja

Nika Šardi je prejemnica bronasto priznanje za uspeh na tekmovanju za Mednarodni matematični kenguru.