24.05.2018

Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem bo v sodelovanju z mednarodno organizacijo "Mediterraneo senza hendicap" od 24. do 26. maja 2018 v Kopru organizirala mednarodni kongres na temo Socialna prepoznavnost in odnos do oseb s posebnimi potrebami v dobi tehnologije. S VII. mednarodnim kongresom organizacije Mediterraneo senza handicap – Mediteran brez handikapa si prizadevamo doseči preskok v miselnosti v odnosu do oseb s posebnimi potrebami.

Kongres bo zajemal tri vsebinske sklope

• Družina in izzivi, ki jih prinašajo posebne potrebe;
  • Izobraževanje in izzivi, ki jih prinaša vključevanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami;
  • Položaj oseb s posebnimi potrebami v karierni orientaciji in zaposlitvi.

Jeziki
Na kongresu bo poskrbljeno za simultano prevajanje v slovenščino italijanščino, angleščino in francoščino.

Kongres je namenjen

• posameznikom ter
  • inštitucijam,
  • zavodom in
  • društvom,

ki delujejo na področju posebnih potreb, tako z znanstvenega kot etičnega, socio-kulturnega in družbenopedagoškega vidika.

Organizatorji

• Društvo Mediteran brez hendikepa – Associazione Mediterraneo senza handicap,
  • Pedagoška Fakulteta Univerze na Primorskem (Slovenija),
  • Središče za Bioetiko Univerze »Sacro Cuore« iz Milana (Italija).

Več informacij in navodila za prijavo
Na kongres se lahko prijavite kot pasivni udeleženec oz. s prispevkom ali posterjem, in sicer na tej povezavi. Rok za prijavo in za oddajo izvlečka oz. posterja je podaljšan do 6. aprila 2018.

Associazione Mediterraneo senza handicap
Piazza San Pancrazio 5
00152 Roma – Italia
Tel. e Fax +39 065809918
www.mediterraneosenzahandicap.org

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).