11. mednarodna znanstvena in strokovna konferenca: Otrok v gibanju

04.10.2021

Znanstveno-raziskovalno središče Koper INŠTITUT ZA KINEZIOLOŠKE RAZISKAVE v sodelovanju s partnerji vabi na 11. MEDNARODNO ZNANSTVENO IN STROKOVNO KONFERENCO “OTROK V GIBANJU” z naslovom »OTROK V GIBANJU – PREMAGAJMO POSLEDICE UKREPOV OMEJITVE GIBANJA«, ki bo potekala od 4. do 6. oktobra 2021 v Portorožu.

Leto 2020 je zaznamoval izbruh COVID-19 pandemije, kateremu so sledili številni ukrepi za zajezitev širjenja koronavirusne bolezni, ki pa so hkrati močno posegli tudi v vsakdanje življenje otrok in mladostnikov. Če je bilo gibanje do nedavnega svobodno, je v obdobju epidemioloških ukrepov postalo močno omejeno, nezaželeno ali celo prepovedano. Z bogatimi izkušnjami tega obdobja se bodo udeleženci na konferenci spraševali, kako dobro smo se v tej situaciji znašli, kako smo (se) prilagodili (na) nov način življenja in dela, kaj nam bo ta izkušnja prinesla ter v kakšni »kondiciji« in kako drugačni se bomo mi in otroci ter mladostniki vrnili v stare tirnice.

V okviru 11. mednarodne znanstvene in strokovne konference so oblikovani naslednje tematske sklope:

• gibalna/športna aktivnost otrok; gibalne kompetence v celostnem razvoju otrok; biomehanski, fiziološki in zdravstveni vidiki gibalnega razvoja otroka; psihološki, socialni in pedagoški vidiki gibalnega razvoja otroka; razvojna nevroznanost: vzvodi za intervencije v razvoju otrok in mladostnikov; sistemske spremeambe in nove regulative na področju organizirane gibalne/športne aktivnosti otrok in mladostnikov. fizično okolje in vpliv na gibalni razvoj otroka; priložnosti in pasti poučevanja na daljavo; uravnotežena prehrana in celostni razvoj otroka; prilagojena gibalna/športna aktivnost otroka.

Tudi tokrat bodo z nami številni domači in tuji strokovnjaki, ki bodo predstavili svoja videnja in raziskovalne izkušnje na obravnavanih področjih. Ravno tako bo v okviru konference potekala sekcija delavnic, katerih namen je prenos dobrih praks iz obdobja ukrepov za zajezitev epidemije v vsakdanje delo. V programu je predvidena tudi okrogla miza, kjer bodo strokovnjaki razpravljali o potrebnih regulativah na področju organizirane gibalne/športne aktivnost otrok in mladostnikov.

Pomembni datumi:

• do 20. junij 2021 oddaja povzetkov prispevkov, do 10. julija 2021 potrditev sprejetja prispevkov, do 15. julija 2021 prijava udeležencev (aktivnih in pasivnih), do 1. avgusta 2021 plačilo nižje kotizacije za udeležence s potrjenimi prispevki, do 1. septembra 2021 plačilo kotizacije za udeležence s prispevki v e-zborniku, do 15. septembra 2021 plačilo kotizacije za udeležence brez prispevkov, 4. oktober 2021 začetek konference.

Več informacij o konferenci najdete na spletni strani www.ovg.si. Za dodatne informacije smo vam na voljo na elektronskem naslovu ovg@zrs-kp.si

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).