PPU: Aktivne metode spoznavanja matematike v predšolskem obdobju

09.01.2021

Center za vseživljenjsko učenje UP PEF izvaja različna izobraževanja.
V letošnjem letu v okviru Programov profesionalnega izobraževanja preko KATIS-a organizira seminar "Aktivne metode spoznavanja matematike v predšolskem obdobju«.
Vsem udeležencem bodo izdana potrdila, ki se jih lahko uveljavlja pri napredovanjih.
______________________________________________________
Izvajalec: dr. Lea Kozel, viš. pred.
Ciljna skupina: vzgojitelji in pomočniki vzgojiteljev
Število udeležencev: maks. 30
Termin: 9. 1. 2021
Trajanje: 8 ur
Lokacija: UP PEF
Prijava: Katis do 31. 12. 2020
Katis: https://paka3.mss.edus.si/Katis/Uvodna.aspx
Cena: 18,12 EUR z DDV (VIZ)
______________________________________________________
Opis: S predstavitvijo teoretičnih izhodišč nekaterih matematičnih tem bodo udeleženci utrdili, ponovili ali na novo usvojili določene teoretične pojme in zakonitosti, ki so nujne, da lahko s predšolskimi otroki usvajamo matematične vsebine. Aktivno sodelovanje udeležencev med delavnicami bo prispevalo k temu, da bodo udeleženci pridobili izkušnje glede načina dela s predšolskimi otroki in jim dalo možnost, da bodo matematične koncepte ustrezno razvijali z otroki v predšolskem obdobju.
Cilji programi:
- predstavitev matematičnih vsebin, ki so primerne za predšolskega otroka;
- predstavitev aktivnih metod dela pri seznanjanju otrok z matematiko v predšolskem obdobju.
______________________________________________________
Katalog ponudbe CVŽU UP PEF 2020/2021: https://www.pef.upr.si/.../center_za.../predstavitev/

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.