Študijski program za pedagoško izpopolnjevanje iz predšolske vzgoje (IZP PV)

Vsebinska izhodišča in struktura programa temeljijo na vsebinah in načinih izvedbe študijskega programa 1. stopnje Predšolska vzgoja. Program traja predvidoma eno študijsko leto in obsega 60 kreditnih točk po kreditnem sistemu ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System), od tega je 17 ECTS namenjenih praktičnemu usposabljanju oziroma pedagoški praksi.Študijski program za pedagoško izpopolnjevanje iz predšolske vzgoje je program za izpopolnjevanje, ki omogoča diplomantom programov, ki izobražujejo za učitelje ter diplomantom drugih sorodnih študijskih programov, pridobiti kvalifikacije za zaposlitev v vrtcu.

Po končanem študiju prejme udeleženec javno listino, s katero dokazuje ustrezne kvalifikacije za zaposlitev na delovnem mestu vzgojitelja.

V okviru programa si udeleženci razvijajo kompetence na področjih izvajanja kurikula za vrtce s poudarkom na poznavanju otrokovega razvoja in dejavnikov vplivanja, komunikacije z otroki in odraslimi, sodelovanja s starši, načrtovanja lastnega profesionalnega razvoja in vseživljenjskega učenja ter uporabe sodobne tehnologije.

Program izpopolnjevanja vključuje obvezne predmete, en izbirni predmet in obvezno pedagoško usposabljanje.

Program za študijsko leto 2023/2024 ni razpisan.

Zaključek prvega mednarodnega tedna UP PEF

Ta teden, od 22. do 26. aprila 2024, je na fakulteti potekal Mednarodni teden UP PEF, ki je bil organiziran v okviru praznovanja 50. obletnice Pedagoške fakultete v Kopru.

Predstavitev kandidata za dekana, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika

Obveščamo vas, da bo predstavitev kandidata za dekana UP PEF, izr. prof. dr. Tomaža Grušovnika, potekala v torek, 7. maja 2024, ob 13.30 v Predavalnici št. 2 (P2 – 1. nadstropje).