Razpis za Zoisovo nagrado in priznanje, Puhovo nagrado in priznanje ter priznanje ambasador znanosti

datum: 28.03.2023

kategorija: Za študente

Odbor Republike Slovenije za podelitev nagrad in priznanj za izjemne dosežke v znanstveno-raziskovalni in razvojni dejavnosti vsako leto podeli do 15 najvišjih državnih nagrad in priznanj za izjemne dosežke.

Najava javnega razpisa za kandidature za letošnje prejemnike Zoisovega in Puhovega priznanja za pomembne dosežke, Zoisove nagrade in Puhove nagrade za vrhunske dosežke, Zoisove nagrade in Puhove nagrade za življenjsko delo ter priznanja ambasador znanosti RS je bila objavljena v Uradnem listu RS 24. marca 2023.

Rok za predložitev vlog je 3. maja 2023.

Razpisna dokumentacija s pogoji za Zoisovo nagrado in priznanje, Puhovo nagrado in priznanje ter priznanje ambasador znanosti in ostalimi razpisnimi pogoji.

images.jpg

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.