Mobilnost

Mednarodna mobilnost


Evropski program ERASMUS+

Erasmus+ je nov program Evropske komisije, ki podpira aktivnosti na področju izobraževanja, usposabljanja, mladih in športa v vseh sektorjih vseživljenjskega učenja (šolsko izobraževanje, visoko šolstvo, nadaljnje izobraževanje, aktivnosti mladih itd.).

Druge oblike mednarodne mobilnosti

Fakulteta spodbuja mobilnosti tudi v okviru drugih programov (CEEPUS, Norveški finančni mehanizem ...) in bilateralnih dogovorov.

Aktualni razpisi

Vse podrobne informacije so objavljene pod mednarodno dejavnostjo.


Nacionalna mobilnost


Na osnovi Sporazuma o izmenjavi študentov med slovenskimi univerzami, lahko študenti del rednih študijskih obveznosti namesto na matični univerzi, na katerih so redno vpisani, opravijo tudi v sorodnem študijskem programu ene od drugih dveh univerz. Praviloma si lahko študenti izberejo le izbirne predmete. Izmenjave v okviru tega programa trajajo od 3 do 12 mesecev. Na razpis se lahko prijavijo študenti, ki so zaključili najmanj prvi letnik dodiplomskega študija in bodo imel v času študija na drugi univerzi status rednega študenta.

Prijava vključuje prijavni obrazec in študijski sporazum. Za izmenjavo v prvem semestru je prijavo potrebno oddati okoli maja meseca za prihodnje študijsko leto, za izmenjavo v drugem semestru je prijavo potrebno oddati okoli decembra, v skladu z razpisom. Prijavo je potrebno oddati na članici univerze, na kateri je redno vpisan. Aktualne informacije o nacionalni mobilnosti so dostopne v rubiriki Nacionalna mobilnost na spletni strani UP.

icon open book

Novice

19. apr. | Novice

MeetUP 2024 okrepil povezanost Alumni UP skupnosti

V četrtek, 18. aprila 2024, se je v avli UP FAMNIT odvilo letno srečanje alumnov Univerze na Primorskem – Alumni MeetUP, ki ga je letos zaznamovala prva podelitv nagrad in priznanj Alumni UP.

16. apr. | Novice

Naša študentka Nataša Vidonis prejela Flajbanovo nagrado

V petek, 12. aprila 2024, so podelili nagrade za zamejske študentke in študente. Na prireditvi v Trstu se je zbralo številno občinstvo in sprva prisluhnilo predsedniku Slovenskega deželnega gospodarskega združenja Robertu Frandoliču, ki je poudaril, da so mladi aktivni in uspešni, zato se jim za prihodnost narodne skupnosti ni treba bati.

16. apr. | Novice

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.

icon arrow more

Dogodki