Pridobitev posebnega statusa študenta

datum: 06.08.2020

kategorija: Za študente

Na Univerzi na Primorskem lahko študentje v skladu s pravilniki pridobijo poseben status.

Vlogo za pridobitev posebnega statusa se vloži praviloma ob vpisu v letnik študijskega programa, lahko pa tudi kadarkoli tekom študijskega leta, ko so izpolnjeni pogoji za podelitev posebnega statusa.

S pridobitvijo statusa lahko študenti pridobijo pomoč in različne prilagoditve pri opravljanju študijskih obveznosti, saj se srečujejo z dodatnimi aktivnostmi ali ovirami, ki zaradi dodatnih obremenitev ali omejitev vplivajo na njihovo vključevanje v študijski proces in opravljanje študijskih obveznosti.

1. Študenti s posebnimi potrebami

Da bi pridobili status študenta s posebnimi potrebami, preberite Pravilnik in izpolnite Vlogo za pridobitev statusa študenta s posebnimi potrebami, ki je na koncu Pravilnika. Skupaj z dokazili jo oddajte v Referatu za študente in nato kontaktirajte tutorja učitelja, ki vam je namenjen. Po prejeti odločbi s strani Univerze na Primorskem o dodeljenem statusu, bo tutor z vami zapisal še Individualni študijski načrt, v katerem boste navedli prilagoditve študijskega procesa.

2. Študenti s posebnim statusom

Merila in postopki za uveljavitev statusa študenta športnika ali umetnika, kulturnika, za tistega, ki je aktiven v  obštudijskih dejavnostih, so navedena v Pravilih o načinih opravljanja študijskih obveznosti in pogojih za prehode za študente s posebnim statusom. Če želite uveljaviti posebne pogoje izobraževanja, ki veljajo za študente s posebnim statusom, izpolnite Evidenčni list, ki je na koncu Pravil in ga skupaj z dokazili oddajte v Referat na fakulteti.

3. Študenti starši

Študentke matere, ki v času študija rodijo, in študenti, ki v času študija postanejo očetje, imajo pravico do podaljšanja študentskega statusa za eno leto za vsakega živorojenega otroka. Vlogo s fotokopijo rojstnega lista otroka pošljejo na Komisijo za študentske zadeve Senata UP PEF.

Tutorji učitelji

MeetUP 2024 okrepil povezanost Alumni UP skupnosti

V četrtek, 18. aprila 2024, se je v avli UP FAMNIT odvilo letno srečanje alumnov Univerze na Primorskem – Alumni MeetUP, ki ga je letos zaznamovala prva podelitv nagrad in priznanj Alumni UP.

Naša študentka Nataša Vidonis prejela Flajbanovo nagrado

V petek, 12. aprila 2024, so podelili nagrade za zamejske študentke in študente. Na prireditvi v Trstu se je zbralo številno občinstvo in sprva prisluhnilo predsedniku Slovenskega deželnega gospodarskega združenja Robertu Frandoliču, ki je poudaril, da so mladi aktivni in uspešni, zato se jim za prihodnost narodne skupnosti ni treba bati.

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.