Obvestilo o nadaljnjem izvajanju izrednega študija Predšolska vzgoja in Inkluzivna pedagogika ter rednega študija Zgodnje učenje na daljavo

datum: 16.03.2022

kategorija: Za študente

Spoštovane študentke in spoštovani študenti,

sporočamo vam, da je bila glede na ponovno naraščanje števila okužb s SARS-CoV-2 in še vedno trajajočih težav pri zagotavljanju nadomeščanj delavcev v vzgojo izobraževalnih zavodih, sprejeta odločitev za podaljšanje izjeme od Navodil Univerze na Primorskem za izvedbo kontaktnih ur na daljavo za dodiplomske, magistrske in doktorske študijske programe v 2021/2022 pri izvajanju v nadaljevanju navedenih študijskih programov.

Izvajanje

·        izrednega študija:
-      visokošolskega strokovnega študijskega programa 1. stopnje Predšolska vzgoja in
-      magistrskega študijskega programa 2. stopnje Inkluzivna pedagogika ter

·        rednega študija:
-      magistrskega študijskega programa 2. stopnje Zgodnje učenje

na daljavo tako na sedežu fakultete kot na dislociranih enotah se podaljšuje do 30. aprila 2022.

Izjema so laboratorijske vaje pri predmetu Gibalno-športne dejavnosti, ki bodo izvedene v telovadnicah, in terenske vaje in ekskurzije, ki bodo zaradi specifičnosti kraja in načina izvedbe, potekale na lokacijah, ki so bile predvidene z Letnim programom terenskih vaj in ekskurzij v študijskem letu 2021/2022.

Preverjanje in ocenjevanje znanja v navedenem obdobju na zgoraj naštetih študijskih programih lahko poteka na daljavo ali v prostorih, kjer se izvaja študijski proces, odvisno od odločitve visokošolskega učitelja, ki izvaja ocenjevanje in preverjanje znanja.

Odločitev o načinu izvajanja študija po zgoraj navedenem datumu bo sprejeta glede na razmere ob koncu meseca aprila 2022.

Predlagamo vam, da sledite obvestilom pri posameznih predmetih, ki so predvideni na urniku, v e-učilnicah.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in vas lepo pozdravljamo,

Dekanja
prof. dr. Mara Cotič, l.r.

Naša študentka Nataša Vidonis prejela Flajbanovo nagrado

V petek, 12. aprila 2024, so podelili nagrade za zamejske študentke in študente. Na prireditvi v Trstu se je zbralo številno občinstvo in sprva prisluhnilo predsedniku Slovenskega deželnega gospodarskega združenja Robertu Frandoliču, ki je poudaril, da so mladi aktivni in uspešni, zato se jim za prihodnost narodne skupnosti ni treba bati.

Rdeča nit druge Mednarodne konference o ekosocialnem izobraževanju bo ...

V času podnebne krize in nujnosti ukrepanja moramo učence vseh starosti spodbujati pri razvoju znanj in spretnosti, da se bodo lahko učinkovito spoprijeli s podnebno krizo in ostalimi izzivi prihodnosti. Pri tem pa imajo ključno vlogo prav učitelji, katerim je Mednarodna konferenca o ekosocialnem izobraževanju tudi posvečena.

Objava Liste kandidatov za redne volitve dekana UP PEF

Spoštovani, na podlagi šestega odstavka 17. člena Pravilnika o volitvah dekanov članic Univerze na Primorskem (št. 002-25/23, sprejet na 1. redni seji Senata Univerze na primorskem, ki je potekala 27. septembra 2023) je Volilna komisija za izvedbo rednih volitev dekana Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete na svoji 1. redni seji, ki je potekala 12. aprila 2024, potrdila Listo kandidatov za redne volitve dekana Univerze na Primorskem, Pedagoške fakultete.