Možnosti štipendiranja Nemške službe za akademske izmenjave 2023/2024

datum: 23.08.2022

kategorija: Za študente

Nemška služba za akademsko izmenjavo (DAAD) tudi v letošnjem študijskem letu ponuja različne štipendije za študentke in študente, raziskovalne štipendije za doktorske študentke in študente, postdoktorande in mlade znanstvenice in znanstvenike in štipendije za izmenjavo visokošolskih učiteljev v Nemčiji.

Podrobne informacije o posameznih štipendijah DAAD so na voljo na spletni strani > www.funding-guide.de

Vprašanja v zvezi s štipendijami lahko naslovite tudi na Nemško veleposlaništvo v Ljubljani, kulturni oddelek:

E-naslov: ; T: 01 479 03 00

RAZPIS - KLIK

daad-scholarship.png

ANG:

Scholarship opportunities of the German Academic Exchange Service 2023/2024

This academic year, the German Academic Exchange Service (DAAD) is also offering various scholarships for students, research fellowships for doctoral students, postdoctoral fellows, and young scientists, as well as scholarships for college teacher exchanges in Germany.

Detailed information on the individual DAAD scholarships can be found on the website > www.funding-guide.de

Questions about scholarships can also be directed to the German Embassy in Ljubljana, Cultural Section:

E-mail address: ; phone: 01 479 03 00

Razstava študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Od 22. aprila 2024 v novih prostorih na Čevljarski ulici v Kopru gostimo razstavo študentov Inštituta za vizualno kulturo Univerze Nyiregyhaza

Vabilo na preizkusno predavanje dr. Doza

Obveščamo vas, da bo imel dr. Daniel Doz, kandidat za izvolitev v naziv visokošolski učitelj – docent za področje Didaktika matematike in znanstveni naziv znanstveni sodelavec v četrtek, 9. maja 2024, ob 10. uri.

Ob svetovnem dnevu knjige: branje z najmlajšimi se začne z objemom čez rame

UP PEF in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper sta v ponedeljek, 22. aprila 2024, gostili italijansko otroško pisateljico Eliso Mazzoli in urednico Anito Molino, ki sta v okviru svetovnega dneva knjige in mladinske književnosti spregovorili o ključni vlogi otroške literature pri razvoju otrokove osebnosti in sposobnosti. Teden pred tem pa je dr. Barbara Baloh z UP PEF predstavila pomen slikanic brez besedila.