ELEKTRONSKI VIRI

Vabimo vas k uporabi naših E-virov, kjer najdete številne spletne časopise  in baze podatkov s prispevki v polnem besedilu.

Uporabniki knjižnice do njih dostopate preko povezave: E-viri

Uporabniško ime in geslo sta za študente enaka vstopnim podatkom za ŠIS/VIS, za zaposlene na UP pa enaka vstopnim podatkom za UNIS.

ELEKTRONSKI NASLOV ZA KOMUNICIRANJE S KNJIŽNICO UP FM IN UP PEF

Vljudno prosimo, da za stike s Knjižnico UP FM IN UP PEF (podaljšanje roka izposoje, podaljšanje članstva in morebitna druga obvestila, ki jih prejmete preko sistemskih sporočil servisa COBISS/MOJA KNJIŽNICA) uporabite navedeni naslov .

V sistemskem sporočilu, ki vam ga 3 dni pred potekom roka izposoje ali članstva pošlje sistem COBISS/MOJA KNJIŽNICA je sicer navedenih več stikov, ki se nanašajo na Univerzo na Primorskem in oddelke Univerze na Primorskem Univerzitetne knjižnice,  vendar morate za komuniciranje z oddelkom Knjižnica UP FM IN UP PEF, izbrati pravilen naslov .

Nagradni natečaj: Prisluhni in pomagaj

Sama zelo rada pišem. Nazadnje sem napisala dve pesmi, katerih namen je spodbujanje otrok k zbiranju zamaškov in starega papirja. Ker vem, da je tudi med vami veliko takih, ki radi pišete, ki dobro pišete, vas želim spodbuditi k sodelovanju v dveh nagradnih natečajih na temo Prisluhni in pomagaj, katerih namen je ne le povezati vse generacije s to, tako človeško temo neprecenljive vrednosti, temveč tudi ob koncu leta ustvariti knjigo, katere soavtorji lahko postanete prav vi, s svojim edinstvenim prispevkom o pomoči drugim, solidarnosti, ljubezni do sočloveka.

11. jan. | Novice

XXI. nagradni natečaj za diplomske, magistrske in doktorske naloge s področja Slovencev v zamejstvu in Slovencev po svetu

Urad Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu je objavil XXI. Nagradni natečaj za diplomske, magistrske in doktorske naloge s področja Slovencev v zamejstvu in Slovencev po svetu. Skozi leta je prispelo že več kot 370 različnih zaključnih nalog, v katerih so mladi diplomanti, magistranti in doktoranti raziskovali stvarnost naših rojakov, ki živijo v vseh štirih sosednjih, kot tudi mnogih drugih državah na vseh celinah. Predstavljali so bogato bero njihovih aktivnosti, razčlenjevali organiziranost, mnogokrat pa tudi odpirali pomembna vprašanja in opozarjali na izzive, s katerimi se soočajo Slovenci zunaj meja domovine.

11. jan. | Novice

Vabilo na delavnico »Izzivi družboslovnega raziskovanja«

Vse ni na Likertovi lestvici – Kako postaviti pravo vprašanje? Kako objaviti v ekonomskih in poslovnih revijah?

17. feb. - 18. feb. | Dogodek Koper - Pedagoška fakulteta, Univerza na Primoprskem

Informativni dnevi 2023